Gisoy Prefabrik - Sökme - Takma - Montaj

GiSoy Prefabrik olarak 1989 yılından bu yana hizmet vermekteyiz. Bünyemizdeki bilinçli ve titiz çalışan elemanlarımızla birlikte müşteri memnuniyetini ön planda tutmak birincil hedefimiz.

 


Ev Kurulumunda Prefabrik Evlerden Daha Pratiği ve Ucuzu Yok !

 

Prefabrik evler hızlı kurulumu ve ekonomik fiyatıyla dikkatleri çeken her mevsim kullanıma uygun olan ev modellerindendir.

Prefabrik ev modelleri yazlık, kışlık, dağ evi, tek katlı prefabrik evler, dubleks prefabrik (Çift Katlı Prefabrik), toplu konut, konteyner, modüler kabin ve birçok farklı tipte kategorilere ayrılabilen gruplara sahiptir. Prefabrik hazır ev modelleri uzun ömürlüdür ve aynı zamanda çevre dostudur da. Yüksek standartlara ve betonarme binalar kadar sağlam bir yapıya sahip olan prefabrik evler depreme dayanıklı ve oldukça da estetik yapılardır. Prefabrik evler ya da villalar insanlara ekonomik ve kaliteli yaşam alanları sunan yapılardandır. Teknolojide gelinen son sistemlerde tasarlanan bu yapılar genellikle yazlık olarak kullanılmaktadır. Öncelikle prefabrik evler 1. Derece deprem bölgesi standartları çerçevesinde tasarlanarak, etkin yer ivmesi kat sayısı bu değerlendirmelere göre tasarlanmaktadır.

Prefabrik evler 3. iklim bölgesi baz alınarak ülkemiz iklim standartlarına göre üretilmektedir. Montajına göre 7 kg kar yükü taşıyabilen prefabrik evler, saatte 80 km ye kadar da rüzgar hızı değerini karşılayabilecek güçtedir. Prefabriklerde dış duvar ısı yalıtım kat sayısı K: 0,45 kcal, öte yandan da iç duvar kat sayısı 0:44 kcaldır. Bunun dışında yapılarda çinko kaplanarak galvanize edilmiş yapı çeliği kullanılıyor. Alev almaz prefabrik yapılar da metre küp başına 1300 kglık yoğunluk düşmektedir. İletken olarak fibercement ya da çimentolu yonga levhalar kullanılmaktadır. Prefabrik evler çift taraflı Fibercement veya çimentolu yongalardan yararlanarak imal edilmektedir. Panel aralarında 84 mm kalınlığında polistiren sert köpük yalıtım malzemesi kullanılmaktadır.

Evlerde kullanılan dış panellerin kalınlığı 10 cm kalınlığındayken, yükseklik ise 20 cm dir. Öte yandan duvar panellerinden, vasistaslı duvar paneli ve pencereli – kapılı duvar paneli en ağır parçalardan olup ağırlık 114 kg dir. Birleşme modülleri paslanmaz galvanizli saclardan üretilen prefabrik evlerin çatı makasları, kiriş ve kolonlar da paslanmaz galvanizli sacdan oluşmaktadır. Prefabrik evlerin cıvata ve somunları monte ve de monte uygulamaları için uygun şekilde tasarlanmıştır. Aynı şekilde ara kat konstrüsiyonları taşıyıcı kafes niteliğinde özel büküm paslanmaz
galvaniz sacdan oluşmaktadır. Ara katlarda da fiberciment ve çimentolu yonga kaplamaları kullanılmaktadır. Yine ara kat asma tavanları alçıpanı üzerinde ısı ses izolasyonu açısından cam yünü serilerek kullanılmaktadır. Ara katlar metre kare başına azami 200 kg yük taşıma hacmine sahiptir. Çatılar beşik çatı sisteminde eğimli, kaynaksız ve cıvatalı tasarımdadır. Prefabrik evlerde 12mm kalınlığında alçıpan kullanılmakta. Tavan kaplamalarında ise cam yalıtım için cam yünü kullanılmaktadır. Bu sayede tasarladığımız evlerde yüksek izolasyon ve mükemmel bir yalıtım gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Birinci sınıf malzemelerin kullanıldığı prefabrik yapılarımız aynı zamanda da uzman kadromuz sayesinde kusursuz bir işçilikle de işlenmektedir.

Prefabrik ev konusunda aklınıza takılan tüm soruları bizlere sorabilirsiniz.